Митні та податкові справи, спори з контролюючими органами
адвокат тернопіль, юрист тернопіль, ліга адвокатів, ліга тернопіль, юридичні послуги тернопіль, кримінал тернопіль, адвокат кримінал тернопіль, адвокат по кримінальних справах тернопіль, адвокат по цивільних справах тернопіль, адвокат сімейні справи тернопіль, реєстрація ТОВ тернопіль, реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю тернопіль, реєстрація ПП тернопіль, реєстрація приватного підприємства тернопіль, реєстрація підприємницької діяльності тернопіль, реєстрація бізнесу тернопіль, оформлення спадщини тернопіль, реєстрація нерухомості тернопіль, позовна заява тернопіль, суд тернопіль, адвокат по кредитних справах тернопіль, адвокат банк тернопіль, адвокат іпотека тернопіль, стягнення боргу тернопіль, юридичний супровід тернопіль, правова допомога тернопіль, послуги адвоката тернопіль, послуги юриста тернопіль, Майка Максим Борисович, Майка Максим, Адвокат Майка, Адвокат майка тернопіль, Юридична практика тернопіль, Двс тернопіль, Виконавча служба тернопіль, Дтп адвокат тернопіль, Абонентське обслуговування тернопіль, Виселення тернопіль, Аліменти тернопіль, Розлучення тернопіль, Реєстрація тернопіль, супровід бізнесу тернопіль, Позбавлення батьківських прав тернопіль, Дозвіл на виїзд дитини за кордон тернопіль, Поділ майна тернопіль
Коригування митної вартості
За загальним правилом, митна вартість товарів визначається відповідно до укладених договорів та оплачених рахунків, і самостійно зазначається імпортером у митних накладних. В той же час, митний кодекс передбачає можливість митного органу самостійно визначити вартість товару.
За результатами таких дій, митний орган приймає рішення про коригування митної вартості та виносить картку відмову у прийнятті митної декларації. При цьому вартість товару можуть збільшити в декілька разів. Відповідно, суми ПДВ і мита, які потрібно буде сплатити, також суттєво збільшується.
У разі виходу митним органом за межі повноважень, платнику податків варто відстоювати свої права та оскаржувати незаконні рішення. У такому випадку, імпортер має можливість звернутись до суду з позовом про визнання рішень митного органу протиправним.
З метою ефективного захисту в суді та вирішення справи на свою користь, варто ретельно оформлювати всі договірні відносини щодо постачання товару з-за кордону. Професійний юридичний супровід передбачає розробку стратегії захисту із врахуванням судової практики, формування доказової бази та підготовка процесуальних документів із коректною вказівкою на порушені норми матеріального права.
У спектр наших послуг входить:
- юридичне консультування (розгорнута відповідь на Ваше запитання, з посиланням на законодавство, а також судову і адміністративну практику);
- складання юридичних документів з питань, пов’язаних з вирішенням митного спору (заяви, позови, скарги, звернення, клопотання, претензії і т.д.);
- здійснення представництва інтересів клієнта в митних органах і суді.
Оскарження податкового повідомлення-рішення
Державна податкова служба, а також її територіальні управління є контролюючими органами, які можуть скласти податкове повідомлення-рішення у разі, якщо виявлять, що ви:
- занизили чи завищили суми податкових зобов’язань;
- не подали або невчасно подали податкову декларацію;
- допустили помилки під час заповнення податкової накладної або не зареєстрували її;
- є податковим агентом і порушили правила нарахування, утримання та сплати податків і зборів тощо.
Однак не завжди суми нарахувань в податкових повідомленнях-рішеннях є обґрунтованими й законними. Часто юридичні особи та фізичні особи-підприємці отримують надмірно великі суми і не погоджуються з ними. Виникає податковий спір, і постає питання про оскарження неправомірних штрафів
ППР може бути оскаржене в адміністративному та / або судовому порядку. І тут важливо знати і дотримуватися термінів, що дозволяють уникнути податкових застав, адміністративних арештів, штрафів та інших неприємностей.
1. Адміністративний варіант оскарження — оскарження ППР у податковій адміністрації.
Включає в себе: підготовку скарги, а також її подачу. Даний варіант оскарження використовується далеко не завжди, оскільки в більшості випадків він є безперспективним;
2. Судовий спір – судова процедура оскарження акту податкової перевірки.
Включає в себе: підготовку адміністративного позову, а також представництво інтересів Клієнта в судових засіданнях. Найчастіше саме на судове оскарження ППР варто розраховувати як на дієвий механізм захисту своїх прав.
Скасування постанови про порушення митних правил
Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений Митним кодексом України та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України.
Якщо ви не дотримались порядку переміщення товарів чи транспортних засобів через кордон України або не дотримались процедури митного контролю, то це порушення митних правил. І за нього передбачено адміністративну відповідальність, а у випадку з контрабандою – кримінальну. Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення регулюються главою 68 Митного кодексу України (МК).
За порушення митних правил можуть бути накладені наступні види стягнень, перелік яких є вичерпним: попередження, штраф, а також конфіскація майна.
Службова особа, яка виявила порушення митних правил, складає протокол.
Проте відповідальність настає лише тоді, коли буде доведено, що особа умисно вчинила правопорушення, усвідомлюючи характер своїх дій / бездіяльності, заздалегідь знала про шкідливі наслідки цих дій / бездіяльності та свідомо допустила, щоб так сталося.
В кожному окремому випадку необхідно боротися за свої права. Оскільки є безліч різних випадків коли працівники митниці зловживають своїм службовим становищем, або не до кінця виконують покладені на них обов’язки, що призводить до негативних наслідків.
Для того, щоб успішно вирішувати митні суперечки знадобиться допомога досвідчених і кваліфікованих юристів. Адвокат з митних спорах надає якісну і професійну юридичну допомогу в разі виникнення конфліктних ситуацій з митними органами. Здійснює юридичний супровід при необхідності адміністративного оскарження незаконних дій митних органів, а також надає допомогу клієнту при зверненні до суду, або при розгляді протоколу про порушення митних правил.
Оскарженя результатів податкової перевірки
За результатами податкової перевірки контролюючий орган складає акт податкової перевірки або довідку. Акт податкової перевірки складається лише тоді, коли контролюючим органом виявлено порушення податкового законодавства. Якщо такі порушення відсутні, то складається довідка.Акт податкової перевірки або довідка підписується посадовими особами контролюючого органу та платниками податків. Звертаємо увагу платників податків, що акт податкової перевірки є лише документом-носієм доказової інформації про виявлені порушення, але висновки, які в ньому зазначаються самі по собі не породжують для платника податку наслідків.
Якщо платник податків не згоден з викладеними в акті перевірки даними, то, згідно з п. 86.7 ст. 86 ПК України, він може подати свої заперечення або додаткові документи в порядку п. 44.7 ст. 44 ПК України. Важливо відзначити, що акт не оскаржується, на нього подаються заперечення. І такі заперечення подаються протягом 10 робочих днів з дня отримання акта в ту ж податкову службу, яка виписала даний акт перевірки. В судовому порядку акти не заперечують.
На практиці, в більшості випадків, аргументи платника податків (його юристів) залишаються поза увагою податкової служби. Однак подача заперечень дозволяє отримати трохи часу для підготовки до звернення в суд в подальшому.
Допомога адвоката з оскарження результатів податкової перевірки передбачає:
- підготовку заперечень на Акт перевірки;
- участь в засіданнях комісії податкового органу щодо розгляду таких заперечень;
- підготовку скарг на рішення податкових органів (місцевого та контролюючих органів вищого рівня);
- представлення інтересів клієнта під час розгляду податковими органами таких скарг;
- підготовку позовної заяви до суду стосовно визнання неправомірним рішення податкового органу (за необхідності, в подальшому – апеляційної та касаційної скарг на рішення суду);
- представлення інтересів клєнта у відповідних судових засіданнях.